David František Wagner - Národ sobě

Ahoj,

jmenuju se David František Wagner, dělám hry, jsem aktivní v liberální politice, vedu týmy, a občas píšu.

Tady se o tom můžete dozvědět víc – a třeba vymyslíme, jak můžeme pracovat společně.

Narodil jsem se v Písku, kde jsem také vystudoval osmileté gymnázium. Následně jsem vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, kde jsem po titulu bakaláře získal i titul magistra.

V roce 2017 jsem s Piráty nastoupil do Sněmovny jako tajemník poslaneckého klubu, po půl roce jsem přešel na pozici asistenta poslance. V současnosti pracuji jako vedoucí kanceláře a poradce europoslance Mikuláše Peksy. Dva roky jsem vedl Zahraniční odbor, od roku 2021 sloužím v republikovém výboru strany. Zabývám se převážně evropskými, mezinárodními, ekologickými a ekonomickými tématy.

Jsem autor her vzdělávacích (např. Tak to neprojde, Den, kdy se mlčeloPost Bellum, ČáraÚSTR) i jakoby legračních (např. legie.rolling.cz, zakladatel a dosavadní ředitel spolku Rolling). Píšu v současnosti hlavně pro Voxpot, v minulosti a menší míře i pro Heroine, Deník N nebo Deník Referendum.

Vyskytuju se na Twitteru, trochu na Facebooku a prakticky vůbec na LinkedInu. Sledovat můžete i můj veřejný Facebook profil. Co zrovna čtu nebo jsem přečetl se dozvíte na Goodreads. Určitě mě taky zastihnete na mailu: davidfrantisekwagner@gmail.com.